GMO Free Turkish Cotton

Hakkımızda

image

Türkiye GDO’suz pamuk üreten nadir ülkelerden biri olup, dünyada GDO’suz pamuk üreten ülkeler sadece Türkiye, Yunanistan ve İspanya’dan oluşmaktadır. Ancak tekstil üretimi açısından Türkiye diğer ülkeler arasında öne çıkmaktadır.

İzmir Ticaret Borsası ve Ulusal Pamuk Konseyi’nin girişimiyle başlatılan sürdürülebilir pamuk projesi “GMO Free Turkish Cotton” İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliğinin de yürütme kuruluna katılması ve markaya ortak olması ile ivme kazandı. 3 senedir hazırlıkları yapılan proje bu yıl yürütme ortakları tarafından “GDO’suz Pamuk A.Ş.”nin kuruluşuyla hayata geçiyor.

İzmir Ticaret Borsası ile Ulusal Pamuk Konseyi önderliğinde ve İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçılar Birliği’nin de katılımıyla, “GDO’suz Türk Pamuğu”, “Gmo Free Turkısh Cotton” markasının Türk tekstil ürünlerine taşınması amacıyla başlatılan projenin işlemlerini yürütecek şirket kuruluşu tamamlandı ve çalışmaya başladı.

Türk tekstiline ayrıcalıklı bir marka yaratarak rekabet şansını arttırmak ve dolayısıyla da Türk pamuk üretimine tercih edilen bir statü sağlamak amacıyla yola çıkılan projede İlk GMO Free pamuk ve ürünlerinin bu sezon hayata geçmesi için her şeyin hazır olduğunu sizlere mutlulukla duyurmak isteriz.

image
image
image

GMO FREE TURKISH COTTON'DA YER ALIN!